‘Üzerimize almıyoruz’

Özel, bayram namazını Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek ile birlikte tarihi Hatuniye Camisi’nde kıldı. Namazın ardından hemşehrileri ile bayramlaşan Özel, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘Ortağına söylüyor’

Türkiye’de “normalleşme”den herkesin memnun olduğunu belirten Özel, “Sayın Bahçeli de memnun olmuştu ama partisindeki belli odaklar bundan rahatsız oldular. Olur olmaz hakaretlerde bulundular, tehditlerde bulundular. O gerilim ortamından Sayın Bahçeli’nin bazı değerlendirmeleri oldu. İstiyorlar diye kavga ve gerilim yaratacak değilim. Sayın Cumhurbaşkanı uçakta ‘Herhalde iade-i ziyaretimizi hazmedemeyenler oldu’ demiş. O sözü hiç üzerimize almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herhalde bunu yine kendi ittifak ortağına söylüyor. Çünkü Cumhur İttifakı’nın ortakları bizim üzerimizden iletişim kuruyorlar. Biri benim üzerimden mesaj yolluyor” dedi.

‘Zam konusunda işaret alamadım’

İktidarın asgari ücretliye zam yapmaması halinde her platformda mücadele edeceklerini söyleyen Özel, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmemizde emeklilere zam konuşuldu ama bu konuda umutlu olabileceğimiz bir işaret alamadığımı ifade etmeliyim. Eğer böyle olursa susamayız. Normalleşme bu değil. Normalleşme, yıllardır tartışan siyasetçilerin birbirine laf söylememesi değil, yıllardır hakkını alamayanların hakkını alması sonucunu doğurmalıdır. Normalleşme olacaksa bu emekliden ve emekçiden başlamalıdır” dedi.

Bayramlaşma trafiği

CHP Lideri Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra aralarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan’ın da olduğu toplam 16 siyasi parti lideri ile telefonda görüşerek bayramlaştı. Özel ayrıca, CHP’nin önceki Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile de telefonda görüştü. Özel, görüşmelerinde önceki genel başkanların ve ailelerinin Kurban Bayramı’nı tebrik etti ve iyi dileklerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir