Nuri Alço’ya kalp pili takıldı

Eskişehir’de 6 Nisan’da evinde rahatsızlandıktan sonra kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alınan oyuncu Nuri Alço, 7 Nisan’da Eskişehir Şehir Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Başhekim Doç. Dr. Mustafa Sungur, Alço’nun sağlık durumuyla ilgili şu bilgileri vermişti:

“Temel olarak üç problemi var. Nörolojik sıkıntılar vardı. Bulantı şikayetiyle çekilen MR’la beyin arka bölgesinde milimetrik bir kanlanma olan alan vardı. Ama şu an itibarıyla bu problem açısından stabil seyretmekte. Bir güç kaybı yok, konuşmasında bir problem yok. Bu anlamda stabil. Tedavisini almakta. Diğer bir sıkıntımız da daha önce de Nuri Bey’in bir bypass operasyonu ve bir kalp kapağı operasyonu geçirme öyküsü var. Bu nedenle kalbin bir ritim bozukluğu ve atım problemiyle alakalı sıkıntılarımız vardı. Bunlarla ilgili gerekli tedaviler yapılıyor. İdrar söktürücü tedavisiyle, ritim bozukluğu tedavisiyle, şu aşamada bu noktalarda da stabil durumdayız.”

“Cihaza bağlı olarak aldığı oksijen tedavisi şu aşamada aralıklı olarak devam ediyor. Bu anlamda da stabil durumdayız. Bir diğer problemi de bu kalp problemi neticesinde de akciğerinde bir enfeksiyon durumu mevcut. Bununla ilgili de antibiyotik tedavisini alıyor. Bu noktada da yine stabil durumdayız. Bugün itibarıyla daha stabil, daha iyi durumda olduğunu belirtebilirim. İnşallah sevenlerine daha iyi haberler vereceğiz. Şu aşamada hayati tehlikesi görünmüyor. Gülüyor, konuşuyor, morali çok iyi.”

“DOKTORLARIMIZ ERKENE ÇEKTİ”

Tedavisi tamamlanan Nuri Alço dün akşam ambulansla Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

Kalbine pil takılan eşinin sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Burcu Alço, “Nuri için en iyisi ne ise onu yapmaya çalışıyoruz. Endişelenecek bir durum yok, kalp pili operasyonu bugün taburcu işlemimizden sonra bu ay içi yapılacaktı. Doktorlarımız erkene çekti. Böyle uygun gördüler. Pil takıldı, çok iyi durumu. Çıkacağız az kaldı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir